Celé Česko čte dětem

Dne 29.3.2017 zahájil v naší MŠ projekt "Celé Česko čte dětem" sportovec,  pořadatel akce "Boxeři dětem" pan Radek Červený.


Čtení pohádky "O Popelce"s klienty Domova Kolešovice

Naše Popelky všechno zvládly včas. Přebrat suché plody, vyrobit si korunku ,obléknout si krásné šaty a zatančit si na plese s klienty Domova Kolešovice 9.1.2019

 

Pohádka o perníková chaloupce a zdobení perníčků s klienty Domova Kolešovice dne 3.12.2018.


"O plamínkové víle"

s panem Lubošem Nobilisem

Dnešní exkurze v SDH Nesuchyně s pohádkou "O plamínkové víle" s panem Nobilisem se nám moc líbila. Děkujeme. 

27.6.2018

Na závěrečném čtení s klienty Domova Kolešovice nás navštívila paní redaktorka z Rakovnického deníku. Děkujeme a těšíme se na pokračování spolupráce v novém školním roce.

 I vy můžete podpořit projekt  Celé Česko čte dětem návštěvou této akce.

21.5.2018 se s klienty Domova Kolešovice sejdeme na  závěrečném čtení na dětském hřišti.

Těšíme se na další čtení v novém roce 2018

                              ČČČD s klientkou Domova Kolešovice

 paní Dostálovou

Při dnešním čtení v rámci projektu "Celé Česko čte dětem" nás navštívila klientka Domova Kolešovice paní Dostálová. Přečetla nám pohádku o Perníkové chaloupce. S dětmi si povídala a pomohla jim s kresbou obrázků perníkové chaloupky. Jako poděkování paní Dostálové děti předvedly představení Čertovský guláš. Těšíme se na další čtení.

Podzimní čtení s klientou Domova seniorů Kolešovice - paní Hůlovou


V pondělí 16.10.2017 nás navštívila paní Hůlová, klientka Domova seniorů Kolešovice s pohádkou O Budulínkovi. Po přečtení pohádky jsme si společně zazpívali, zatancovali a pohráli. Pí Hůlová měla přání jít s námi i na dětské hřiště. Naše první čtení s domovem seniorů se velmi vydařilo. Myšlenkou naší spolupráce je vzájemný kontakt dětí a seniorů, předávání zkušeností mladším a také ve smysluplně tráveném čase.

Už čteme i my

TJ TZ Rakovník - oddíl boxu pod vedením Radka Červeného navštívili dne 28.3.2017 Mateřskou školu Nesuchyně, kde zahájili projekt celorepublikovou kampaň "CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM".
Představili dětem sport BOX, ukázali vybavení a výstroj, seznámili dětičky s tímto sportem a nakonec jim přečetli pohádku.

Tešíme se na nový školní rok

Čtení s klienty Domova Kolešovice

Podařilo se nám navázat spolupráci s Domovem Kolešovice, poskytovatelem sociálních služeb. První  čtení s klienty domova zahájíme v říjnu v novém školním roce 2017/2018. 

Hasiči čtou dětem

Sem vložte podnadpis

Dne 17.5.2017 byl naším hostem člen SDH v Nesuchyni pan Luboš Nobilis. Za naším hostem jsme se vydali do hasičské zbrojnice v Nesuchyni. Děti se dozvěděly o činnosti SDH, prohlédly si výstroj, techniku, poháry ze soutěží. Děti měly možnost si vyzkoušet některé hasičské dovenosti .Na závěr pan Nobilis přečetl dětem hasičskou pohádku "Bedřich a plamínková víla"

Děkujeme za  příjemné dopoledne  a těšíme se na další návštěvu .

Čtení s Malou čarodějnicí

Sem vložte podnadpis

Vyzkoušeli jsme si, že číst se dá opravdu všude. O vycházku jsme se vydali do lesa směrem na Draha. Tam na nás čekala Malá čarodějnice, která nám přečetla  svůj příběh o Filipojakubské noci na Skalnaté hoře. V lese jsme pro ni postavili chýši a společně jsme si užili krásné dopoledne.

Čtení před spaním

se studentkou MOA Rakovník

V rámci kampaně CČČD nás před spaním navštívila studentka MOA Rakovník Veronika Roubíková. Dětem přečetla dvě kapitoly z jejich oblíbené knížky "Kuře Cupity". Dětem se setkání s Veronikou velmi líbilo. Již máme vybraného dalšího hosta.

Čtení nás baví
Dlouhé čekání před naším prvním advetním vystoupením na vánočním jarmarku v Mutějovicích nám zpříjemnila pohádkou před spaním žákyně 6. ročníku 2.ZŠ Rakovník Sára Chovanová