Celé Česko čte dětem

Dne 29.3.2017 zahájil v naší MŠ projekt "Celé Česko čte dětem" sportovec,  pořadatel akce "Boxeři dětem" pan Radek Červený.


        Závěrečné čtení s klienty Domova Kolešovice u rybníka

12.6.2019 proběhlo závěrečné čtení s klienty Domova Kolešovice u nesuchyňského rybníka. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na vás v novém školním roce.

Čtení pohádky "O Popelce"s klienty Domova Kolešovice

Naše Popelky všechno zvládly včas. Přebrat suché plody, vyrobit si korunku ,obléknout si krásné šaty a zatančit si na plese s klienty Domova Kolešovice 9.1.2019

 

Pohádka o perníková chaloupce a zdobení perníčků s klienty Domova Kolešovice dne 3.12.2018.


"O plamínkové víle"

s panem Lubošem Nobilisem

Dnešní exkurze v SDH Nesuchyně s pohádkou "O plamínkové víle" s panem Nobilisem se nám moc líbila. Děkujeme. 

27.6.2018

Na závěrečném čtení s klienty Domova Kolešovice nás navštívila paní redaktorka z Rakovnického deníku. Děkujeme a těšíme se na pokračování spolupráce v novém školním roce.

 I vy můžete podpořit projekt  Celé Česko čte dětem návštěvou této akce.

21.5.2018 se s klienty Domova Kolešovice sejdeme na  závěrečném čtení na dětském hřišti.

Těšíme se na další čtení v novém roce 2018

                              ČČČD s klientkou Domova Kolešovice

 paní Dostálovou

Při dnešním čtení v rámci projektu "Celé Česko čte dětem" nás navštívila klientka Domova Kolešovice paní Dostálová. Přečetla nám pohádku o Perníkové chaloupce. S dětmi si povídala a pomohla jim s kresbou obrázků perníkové chaloupky. Jako poděkování paní Dostálové děti předvedly představení Čertovský guláš. Těšíme se na další čtení.

Podzimní čtení s klientou Domova seniorů Kolešovice - paní Hůlovou


V pondělí 16.10.2017 nás navštívila paní Hůlová, klientka Domova seniorů Kolešovice s pohádkou O Budulínkovi. Po přečtení pohádky jsme si společně zazpívali, zatancovali a pohráli. Pí Hůlová měla přání jít s námi i na dětské hřiště. Naše první čtení s domovem seniorů se velmi vydařilo. Myšlenkou naší spolupráce je vzájemný kontakt dětí a seniorů, předávání zkušeností mladším a také ve smysluplně tráveném čase.

Už čteme i my

TJ TZ Rakovník - oddíl boxu pod vedením Radka Červeného navštívili dne 28.3.2017 Mateřskou školu Nesuchyně, kde zahájili projekt celorepublikovou kampaň "CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM".
Představili dětem sport BOX, ukázali vybavení a výstroj, seznámili dětičky s tímto sportem a nakonec jim přečetli pohádku.

Tešíme se na nový školní rok

Čtení s klienty Domova Kolešovice

Podařilo se nám navázat spolupráci s Domovem Kolešovice, poskytovatelem sociálních služeb. První  čtení s klienty domova zahájíme v říjnu v novém školním roce 2017/2018. 

Hasiči čtou dětem

Sem vložte podnadpis

Dne 17.5.2017 byl naším hostem člen SDH v Nesuchyni pan Luboš Nobilis. Za naším hostem jsme se vydali do hasičské zbrojnice v Nesuchyni. Děti se dozvěděly o činnosti SDH, prohlédly si výstroj, techniku, poháry ze soutěží. Děti měly možnost si vyzkoušet některé hasičské dovenosti .Na závěr pan Nobilis přečetl dětem hasičskou pohádku "Bedřich a plamínková víla"

Děkujeme za  příjemné dopoledne  a těšíme se na další návštěvu .

Čtení s Malou čarodějnicí

Sem vložte podnadpis

Vyzkoušeli jsme si, že číst se dá opravdu všude. O vycházku jsme se vydali do lesa směrem na Draha. Tam na nás čekala Malá čarodějnice, která nám přečetla  svůj příběh o Filipojakubské noci na Skalnaté hoře. V lese jsme pro ni postavili chýši a společně jsme si užili krásné dopoledne.

Čtení před spaním

se studentkou MOA Rakovník

V rámci kampaně CČČD nás před spaním navštívila studentka MOA Rakovník Veronika Roubíková. Dětem přečetla dvě kapitoly z jejich oblíbené knížky "Kuře Cupity". Dětem se setkání s Veronikou velmi líbilo. Již máme vybraného dalšího hosta.

Čtení nás baví
Dlouhé čekání před naším prvním advetním vystoupením na vánočním jarmarku v Mutějovicích nám zpříjemnila pohádkou před spaním žákyně 6. ročníku 2.ZŠ Rakovník Sára Chovanová